петок, 11 октомври 2019

Вести

Мицкоски: Повеќе не сум сопственик на удел на хидроцентралите, ги повикувам останатите од власта кои тераат бизнис и имаат функции истото да го направат

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за порталот Макфакс откри ексклузивна информација, изјавувајќи дека тој веќе...
Вести

Мицкоски за критиките на СДСМ за советниците: Просторот за криминал и корупција е одлика на СДСМ, тимот на стратешки советници е составен од еминентни личности со врвни биографии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју за порталот Макфакс нагласи дека 16 те...
Вести

Мицкоски за обвинувањата на СДСМ за средби со Кичеец и пари од Камчев: Власта клевети во прашална форма, нека објави докази за своите тврдења, во спротивно се гледа дека лажат

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за порталот Макфакс одговори на прозивките од страна...