понеделник, 7 октомври 2019

Вести

Пешевска: Oваа влада дојде на власт со една лажна кампања против загадувањето, шеташе по улици со маски, а сега тие маски ги нема

Жаклина Пешевска, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ на денешната собраниска седница...
Познати

Го живее вториот живот, но не му доаѓа ум: Дарко Лазиќ пее, а на неговата маса брдо линии кокаин подготвени за употреба (ФОТО)

Фановите на Дарко Лазиќ овие денови потполно се разочарани од пејачот кој го живее вториот живот година дена откако...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Се заблагодаруваат пред хероите кои се бореле за независна, суверена и самостојна Република Македонија, а не за нивната творевина Северна

Градоначалникот Илија Јованоски и претседателот на Совет, Миле Талевски, пред два дена овде на ова место бесрамно...