петок, 4 октомври 2019

Вести

Ѓорчев во Форин офисот во Лондон: Силно ќе ги развиваме односите со Велика Британија, како и сојузништвото со НАТО и ЕУ земјите

Пратеникот и меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев е во неколкудневна посета на Обединетото Кралство....
Вести

Трипуновски: Вршите политички реваншизам врз вработените и ги преместувате од еден во друг град, ќе дојде ден тоа изживување ќе заврши

Цветан Трипуновски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Топ Тема на...