вторник, 1 октомври 2019

Регион

Другарката на Тамара која загина кај Лазаревац откри детали за несреќата: „Се прекрсти пред црква, па изгуби контрола над возилото“

21-годишната Тамара Стојановиќ настрада во сообраќајна несреќа која се случила на 23. септември кај Лазаревац, Србија,...
Вести

Никола Србов: Се надевам дека ќе добиеме датум за преговори, затоа што граѓаните не смеат да бидат заложник на катастрофалните политики што ги води власта

Историчарот и колумнист Никола Србов на гостување на Канал 5 телевизија во Само вистина, истакна дека се надева...
Општини

СДСМ во Лозово спроведува популизам и лицемерие а ги прикажува како Еко Акција за чиста животна средина, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Лозово, Бошко Цветковски со своја реакција упатена во јавноста...