четврток, 19 септември 2019

Познати

Ја прекрил тетоважата со нејзиното име и ја изневерувал со кој стигнел- ова е сопругата од која се разведе Огнен Врањеш (ФОТО)

Фудбалерот Огнен Врањеш официјално се разведе од својата сопруга Даниела по 15 годишна врска. Тие во брак беа шест...
Занимливости

По овој пекол тие нема да стапнат во куната: Сакаа да подготват нешто вкусно, но наместо тоа шпоретот им експлодираше (УРНЕБЕСНО ВИДЕО)

На Твитер се појави видео кое речиси нема кој подзина откако го изгледа, а истата реакција ќе ја имате и вие. Станува...
Вести

Заев лажел и за фантомските гласачи: Такво нешто не постои, директорот на Државниот завод за статистика го попари Заев (ВИДЕО)

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски вечерва го демантираше премиерот Зоран Заев и истакна...
Познати

ДЕНЕСКА ВТОРО БЕБЕ МЕЃУ ПОЗНАТИТЕ- се породи македонска пејачка, а бебето го крсти по омилениот лик од серијата „Игра на тронови“

Пејачката Нина Јанева и нејзиниот сопруг денеска станаа родители. Таа откако неодамна го откри полот и името на...
Занимливости

Авион паднал од голема висина, пилотот скокнал за да се спаси, а потоа се тргнало наопаку- еве како е спасен пилотот кој висеше на далновод

Французите го спасиле белгискиот пилот на Ф16 кој паднал на далновод. Авионот паднал на 160 метри врз куќа која е...
Вести

Трипуновски: Заев пред три години од ова место ветуваше брда и планини, а сега лаже и манипулира со трудот и маката на македонскиот земјоделец

Денеска сум овдека на протестот кој што го организира здружението  на лозари и овоштари од Тиквешкиот регион...
Познати

На неговиот гроб се појави сам- Душко допатува од Кина на поменот на својот татко, а кога ќе дознаете каде беше Карлеуша ќе бидете гневни

Душко Тошиќ беше сам на едногодишниот помен на неговиот татко. Сопругата Јелена Карлеуша не беше покрај него што...
Вести

Жителите на Усје излегоа на протест: Градоначалникот Темелковски не излажа, ни вети фекална канализација, но истата три години не е изградена

Жителите на населеното место Усје попладнево излегоа на протест по повод неисполнетите ветувања на градоначалникот...