среда, 18 септември 2019

Вести

Земјоделците од општина Чашка на протест- доколку никој од власта не ги слушне нивните барања ќе доведе до масовен протест

Земјоделците од општина Чашка денеска излегоа на протест незадоволни од негрижата на Министерството за земјоделство...
Вести

СКАНДАЛ ВО КОЧАНСКО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ: Директорот си ја вработил сопругата како наставничка во истото училиште каде директорува

Директорот на СОУ „Гошо Викентиев“  во Кочани Гоце Савев ја вработил сопругата Стојка Савева на оглас за наставник...
Вести

Комисијата за инфраструктура, урбанизам и транспорт на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ вети, но не исполни изградба на отворен и затворен базен во Ѓорче Петров

Комисијата за инфраструктура, урбанизам и транспорт на ВМРО-ДПМНЕ сподели статус на својот профил на Фејсбук...
Вести

Ситуацијата во Бардовци е алармантна: Пожарот се шири со голема брзина кон куќите, се создаде димна завеса над неколку скопски населби

Откако претходно објавивме вест дека гори сува трева во скопската населба Бардовци на социјалните мрежи се појави...
Вести

Затуроска обелоденува непотизам во СЈО: Можеле да се вработат само роднини на обвинители, деца на судии или со партиска препорака од СДСМ

Во текот на вчерашниот ден Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе Предлог одлука за основање...