среда, 18 септември 2019

Вести

Николоски до Димитров: Која беше целта на промената на името ако и после речиси две години немаме датум за преговори со ЕУ?

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вечерашната дебата на ТВ 24 го запраша министерот за надворешни...
Познати

Трагично го загуби синот, па ја откажа свадбата: Денес најзгодната баба се омажи за „Господинот Совршен“ на прославата промени 3 венчаници

Дојде и тој ден. Најубавата баба повеќе не е сингл. Судбоносното „ДА“ му го кажа на згодниот Италијанец, кој го...
Познати

Вака Емина Јаховиќ се присетува на својот покоен татко: Починал кога имала само 11 години и од тогаш ова таа го чува за своите синови (ВИДЕО)

Познатата пејачка Емина Јаховиќ ги воодушеви своите следбеници откако сподели видео на кое се гледа како таа...
Познати

Се шпекулираше за нејзината сексуална определба, а сега се е јасно: Кога ќе видите со кого ужива Сенидах ќе останете со отворена уста

Една од најпопуларните женски изведувачки во регионот, словенечката пејачка со босанско потекло Сенидах (34) ретко...