вторник, 17 септември 2019

Познати

Нејзината мајка беше во брак со неговиот татко, а сега таа јавно се бакнува со неговиот син- Шерифовиќ ја шокираше естрадата со оваа одлука

Пејачката Марија Шерифовиќ на едно јавно случување ги изненади сите кога сочно го бакна во уста својот близок...
Вести

Адвокатите на кумановската Група: Непојавувањето на Ахмети и Груби како сведоци, по втор пат ги запечати доживотните казни

Апелациониот суд Скопје денес ја потврди пресудата на Основниот суд за изрекување казна против членови кумановската...
Познати

Јелена Карлеуша покажа како изгледа нејзината нова вила од 2,5 милиони евра со базен, теретана и нешто што го немаат ниту Цеца и Брена (ФОТО)

Српската мега ѕвезда Јелена Карлеуша на својот Инстаграм профил на своите фанови им ја покажа својата нова вила...
Занимливости

Девојче од Сараево ѝ испратило писмо на кралицата Елизабета, следуваше изненадување кога пристигна одговорот! (ФОТО)

Асја Исовиќ е 9-годишно девојче од Сараево. Таа решила да ѝ прати разгледница на кралицата Елизабета и песна, а...
Вести

Во отсуство на македонски продуценти и филмски професионалци на Браќа Манаки Еуримаж ги презентираше новите критериуми на фондот за поддршка и развој на кинематографиите

Комисијата за култура на ВМРО-ДПМНЕ  во својот пост на Фејсбук пишуваат дека во отсуство на македонски продуценти...