четврток, 12 септември 2019

Вести

Мицкоски: Датумот за преговори е приватна забава на власта која е потоната во кал, овој процес не смее да се приватизира

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за неделникот ФОКУС одговараше на прашања за актуелната...
Вести

Милошоски: Желбата да се спаси Јанева од разрешување покажува дека власта е во тесна координација со неа и Русковска

Во емисијата „10 минути“, гостуваше Антонијо Милошоски кој посочи дека на лидерската средба заеднички беше констатирано...