понеделник, 9 септември 2019

Познати

Водителот во живо среде емисија стана да и ги пипне новите силикони на Луна Џогани- а од тоа што следуваше потоа ќе подзинете (ВИДЕО)

Младата пејачка Луна Џогани проговори за нејзините нови силикони во живо во емисијата „Задруга, народот прашува“. Победничката...
Вести

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ со гледање на филмот за струмичките студенти „Златна петорка“ го заокружи прославувањето на независноста

Претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ Јован Јаулески на својот Фејсбук профил сподели статус во...
Хроника

Тинејџерка од ова скопско село физички нападната од момчето со кое била во врска- едвај спасила жива глава па пријавила во полиција

Утринава 4:30 часот во СВР Скопје, пријавено е дека во с.Црешево, физички била нападната 17 годишна девојка од страна...
Познати

Таа му беше најголема љубов: Српскиот рапер кој загина на бизарен начин зад себе остави две деца и сопруга убава како солза (ФОТО)

Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина денеска во близина на Наутичкиот клуб „Земун“,...
Хроника

Опколил продавница за сувенири во Струга со метални шипки под напон кој ги поставил на диво- 18 годишно момче погодено од струен удар

Вчера во 22:40 часот во Полициска станица Струга, било пријавено дека на улица „Сергеј Есенин“ од струен удар бил...
Вести

Николоски од Брисел: Mакедонските граѓани да не бидат казнети заради Заев, Македонија има европска иднина, а граѓаните ќе го казнат Заев на предвремени избори

Во рамки на посетата на Брисел и на Парламентарното Собрание на Европската Народна Партија остваривме бројни...
Познати

Синот на покојниот Синан Сакиќ стана татко- откако ќе видите каква фотографија сподели ќе ви се заледи крвта, а од текстот ќе роните солзи

Раперот Ален Сакиќ кој е син на познатиот српски пејач Синан Сакиќ стана татко. Имено тој на својот Инстаграм профил...