петок, 30 август 2019

Вести

Инфомакс: Што вика „катиљ“ ферманот на другиот сведок: Се барало pyшвeт, а Владата ќе пoмoгнeлa да се постави нов директор на Телеком

„Јас Бојан Јовановски со прекар Боки 13 го познавам неколку години наназад, Се сеќавам втората половина на месец...
Вести

„Ако власта се надева на ново Пржино и реприза на ослабено ВМРО, тој филм нема да го гледаат, нема договор со криминалци“

-Оваа влада е најголемиот непријател на правдата. Затоа толку грчевито се бори за да ги задржи привилегиите и инсталациите...
Вести

„Ако на премиерот му паѓа тешко од лажните вести, тогаш на родителите на децата убиени кај Смилковско езеро уште потешко им паѓаат лагите на Заев“

Навистина веќе никој не верува дека било што добро може да направи оваа власт. Исто како што народот не им верува...
Вести

Мицкоски: Министри од владата на Заев ја тресат и најситната прашина која може да укаже дека заедно го делеле колачот од куферот полн со пари

Се случи аферата Рекет, и погледнете само како она што требаше да биде битка против криминалот стана всушност...