недела, 25 август 2019

Вести

2019 е најцрна година на патиштата во Македонија: Безбедноста не се подигнува со удирање по џебот на граѓаните- потребни се суштински, стратешки и систематски промени

2019 е најцрна година на патиштата во Македонија. Декларативни заложби, намален интизитет на активности, никакви...
Познати

Род Стјуарт на роденденот на ќерка си ги покани сите поранешни сопруги: Фотографијата со 4. избранички го воодушеви светот! (ФОТО)

Музичарот Род Стјуарт (74) со својата сопруга го прославил 40-тиот роденден на нивната ќерка Кимберли. Сепак, тоа...
Останати спортови

Фантастична трка на Силверстоун: Потег за историја- Ринс како мало дете го премина Маркез во последните метри (ВИДЕО)

Марк Маркез го доживеа вториот пораз во последните метри на една трка, откако во Силверстоун беше преминат од...
Вести

Трипуновски до Заев: Народот е тој кој ќе те тужи, пресуди и архивира правосилна пресуда за твоето политичко пензионирање, кое доаѓа наскоро

Ќе тужел човекот. Го заболе вистината, која е само пренесана. Зоране наместо да се закануваш на новинари и да наштетуваш...