сабота, 17 август 2019

Познати

Српската пејачка која доживеа пекол видно ослабена излезе од болница – кога ќе и ги видите раните на рацете ќе занемете од болка (ФОТО)

Српската пејачка Катарина Грујиќ денеска излезе од болница каде помина неколку дена поради јаката инфекција...
Познати

Сакаше да се одмори далеку од сите, но попусто: Дара облече мрежест фустан под кој беше целосно гола истакнувајќи ги брадавиците

Пејачката Дара Бубамара овие денови повторно е во центарот на вниманието откако претходно имаше свој настап во...
Познати

Не издржа: Карлеуша на денот на својот роденден го посети гробот на својата мајка- кога ќе видите што и донесе ќе се наежите (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша денеска го прославува својот 41 роденден. Ова е прв роденден без својата мајка, па затоа...
Вести

Бизнисмен од прилепско распали по власта и повикува на пpoтecт: „Бог нека ни е на помош, овде веќе не гледам ниту мир, ниту живот”

Eстрадниот пејач и бизнисмен од Кривогаштани, Рубинчо Благадуша, упати допис до Маркукуле во кој упатува жестока...
Регион

ДРАМА КАКО НА ФИЛМОВИТЕ: Сопственик на ресторан прво се качил на хаубата на нивниот автомобил во движење, потоа следува пресврт (ВИДЕО)

Албанската телевизија „Репорт“ објави екслузивно видео снимено од шпански турсти, кога сопственик на угостителски...