четврток, 15 август 2019

Познати

ЛУНА НЕ ПЕЕ: „Сака да направи ѕвезда само со отворена уста“, оваа македонска пејачка призна дека се слуша нејзиниот глас во песната (ВИДЕО)

Реакциите околу песната на Луна Џогани не запираат. Освен што ја нападнаа дека ја копира Анастасија Ражнатовиќ,...
Познати

Се упати на гинеколог и порача „Ќе абортирам ако сум бремена“: Ја претепал српската пејачка, а таа му возвратила со шише во главата (ФОТО)

Српската пејачка и учесничка во реалното шоу „Задруга“ Надежда Бијиќ денеска беше претепана од своето момче,...
Познати

Ми ја киднапираа ќерка ми и не знам каде е: Актерката од „Игра на тронови“ објави и видео од настанот кое ќе ви ја заледи крвта (ВИДЕО)

Џозефин Гилан има епизодна улога во популарната „Игра на тронови“. Актерката тврди дека социјалните служби од...
Познати

За Анастасија Ражанотивиќ вели дека е далеку од неа: Луна Џогани ја објави првата песна, фановите веднаш и порачаа само два збора (ВИДЕО)

Ќерката на Анабела Атијас по излегувањето од реалното шоу „Задруга 2“ каде победи и освои повеќе од 100 илјади...
Познати

Сега сите знаат дека е во Шутка, но Боки 13 пред „Рекет“ живееше во луксузно гнездо вредно илјадници евра каде живее цела елита (ФОТО)

Аферата „Рекет“ не престанува да ја бранува јавноста, но и социјалните мрежи. Вистинско „цунами“ од твитови,...
Вести

Секој ден колони возила на граничниот премин Богородица, попладнево вистински хаос и застој- еве колку време се чека за влез во Грција

Сообраќајот низ државата е интензивиран, а на граничните премини Богородица и Табановце се чека по 30 до 45 минути,...
Вести

Николов до Филипче: Вие гледате само на тоа, или како да да наместите тендер или како парите да завршат во џебот на некој близок до власта!

Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кои го прашува ,инистерот за здравство Венко...