вторник, 13 август 2019

Вести

Заев признава: Со Беџети разговарав за судски одлуки и за однесувањето на членовите на судскиот совет избрани од парламентот

Во својот најнов Фејсбук статус Зоран Заев призна дека разговарал со градоначалникот на Сарај Блерим Беџети за судски...
Фудбал

По нападот ни трага ни глас од фудбалерот: Целиот свет се загрижи за Озил откако дозна како се обезбедува неговиот дом во Лондон (ФОТО)

Фудбалерот на Арсенал Месут Озил заедно со соиграчот Сеад Колашинац минуваат низ проблематичен период низ животот. Се...
Општини

Актуелните состојби во НУ Центар за култура „Григор Прличев“ говорат за неуспешноста на СДСМ и ЛДП во раководењето со институцијата

Актуелните состојби во Националната установа Центар за култура „Григор Прличев“ говорат за неуспешноста и неумешноста...
Вести

Петрушевски бара одговор од градоначалникот Димитриевски: Дали НВО „Меѓународен сојуз Скопје“ беше во коалиција со вашата политичка партија СДСМ?

Бране Петрушевски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук сподели статус во кои бара одговор на неколку прашања од градоначалникот...
Познати

Најголемиот удар за една мајка: Северина мора да ги избрише сите фотографии со синот и повеќе не смее да објавува нови (ФОТО)

Хрватската пеачка Северина ќе мора да ги отстрани сите фотографии од нејзиниот син Александар кои ги има објавено...
Хроника

Се здобил со повреди од оружје па преку границата со Албанија го донеле веднаш во најблиската болница во Македонија- еве ги деталите

На 12.08.2019 во 23,45 часот во Полициската станица Дебар било пријавено дека во Општата болница во Дебар бил донесен...
Вести

Стојаноски до МЗ: Дали паралелно сомнителниот тендер од половина милијарда за Клинички се вработуваат и по партиски клуч се делат специјализации на партиски послушници?

Додека државата ја тресе најголемиот коруптивен скандал во моментов, „Рекет“, поставуваме прашање до министерството...