сабота, 10 август 2019

Вести

„Судство“: Јасно е дека СЈО ги гонеле само политичките противници на СДСМ и оние кои немале пари да платат да им се запре истрагата

Јавното обвинителство со недели го одолговлекува случајот Рекет и создава можност за влиајение на сведоците...
Македонија

Парите не ми значат кога се за облека: Катица Јанева за прв пат во јавноста откри дека сака да биде пратеник или градоначалник во иднина

По објавување на третата видео бомба на италијанскиот весник „Ла Верита“ јавноста е сведок за вистината за изнудениот...
Вести

Мисајловски: ВМРО- ДПМНЕ е партија во чиј постулат е вградена младинската политичка активност како стожер во самото постоење на партијата

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на својот Фејсбук профил објави статус во кои вели дека ВМРО-...
Вести

Јавноста удри по Заев за случајот Рекет: „Уште ли верувате во невиноста на Јанева, чистка на сите нивоа, никој никого не апси…“ (ФОТО)

Новинари, политичари, актери, пратеници, градоначалници и активисти во СДСМ удрија по премиерот Зоран Заев денеска...
Вести

Николоски во посета на Струмица: Тука има многу нереализирани ветувања од страна на Владата, а Заев ветуваше уште кога беше градоначалник

Денес сме во посета на Струмица и струмичко тука сме во Банско да се сретнеме со луѓето да поразговараме  малце...