вторник, 6 август 2019

Живот и стил

По маникирот доживеала хорор: Ќе останела без прст, а сега упатува апел до сите жени кои прават нокти (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

Жена чиј идентитет не е откриен доживеала хорор откако била на маникир- малку фалело да остане без прст по правењето...
Економија

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Еве зошто најавениот инвестициски циклус на Заев и Аѓнушев од 5 милијарди евра е несериозен и нереален

Зошто најавениот инвестициски циклус на Заев и Аѓнушев од 5 милијарди евра е несериозен и нереален?, прашуваат...
Општини

Тошевски: Во општина Битола имаме само 100% реализација на Рекет- половина мандат за Рекет, а втора половина за бегање од одговорност

Во општина Битола имаме само 100% реализација на Рекет. Половина мандат за Рекет, а втора половина за бегање од одговорност,...