среда, 24 јули 2019

Вести

Мицкоски: Власта знае дека не може да победи на фер избори и сега прави обиди со директен притисок врз судството и обвинителството да се пресмета со опозицијата

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во денешното интервју во вестите на ТВ Сител истакна дека СДСМ и...
Вести

Ѓорчев: Ако е толку добро во образованието зошто тогаш Петар Арсовски си поднесе оставка, објаснувајќи дека ништо не бива од подобрување на образовниот процес?

Јас имам едно прашање до вас почитувана колешке ако е се вака како што вие велите во образованието зошто првиот...