петок, 19 јули 2019

Вести

Мицкоски: Денеска Заев пропушти исклучителна важна и значајна можност за да зборуваме за развојот на Република Македонија и нејзината иднина

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на новинарско прашање вели дека прес-конференцијата на Заев било типичен пример како...
Вести

Мицкоски: На денот кога Заев ја потврди спрегата со Рускоска обвинителството, одбрав да одам на „лидерска“, но со народот, во градот предвесник на промените Битола

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше во Битола по повод роденденот на општинскиот комитет...
Македонија

Овој работник заслужува вистински медал- ќе му симнете капа поради тоа што го направи на автопатот Кичево- Охрид, а го виде целиот свет

Македонија не може да се пофали како земја со добра сообраќајна култура. Возењето во спротивна насока, паркирањето...
Познати

Внукот на Оливер Драгојевиќ кој го наследи неговиот музички талент го чека своето петто дете една година по смртта на пејачот (ФОТО)

Пејачот Петар Драгојевиќ (39) пред неодамна за хрватските медиуми откри дека го очекува своето петто дете со сопругата...
Технологија

Заборавете на Инстаграм каков што го знаете- започна тестирањето кое носи голема разочарувачка промена за корисниците (ФОТО)

Инстаграм уште пред неколку месеци објави дека планира да ги „крие“ лајковите на објавите од своите корисници. Додека...
Скопје

По невремето Усје плива во вода- жителите револтирани од градоначалникот Темелковски кој ги излажал за атмосферска канализација (ФОТО)

По краткото невреме кое го зафатија делови од Скопје револтирани граѓани ни испратија фотографии од населеното...
Познати

Ќерката на познатата водителка и се јави во живо среде емисија- таа остана во неверување откако дозна зошто ја бара, па веднаш реагираше

Во емисијата посветена за реалното шоу „Задруга“ водителката Душица Јаковлевиќ беше изненадена откако како...