среда, 26 јуни 2019

Вести

Собранието ги разреши министрите- опозицијата бара оставка од Заев, формирање на техничка влада и предвремени избори во октомври

Собранието вечерва ги разреши од функцијата министерот за финансии Драган Тевдовски, министерот за локална самоуправа...
Живот и стил

Била мртва 27 минути, а кога се вратила во живот напишала само едно нешто- нејзината внука ги истетовирала тие зборови (ФОТО)

Тина Хајнс била клинички мртва 27 минути, па откако се вратила во живот, побарала пенкало и хартија… Напишала само...
Вести

Клековски: Денешната одлука на премиерот да ретерира од министерското место, а да раководи со министерството ќе има исто така правни проблеми

Во емисијата „Вин вин“ на Телма телевизија, за последната одлука на Зоран Заев да го раководи министерството...