вторник, 25 јуни 2019

Живот и стил

Овој зачин сите го имаме дома, а не знаеме дека маслото од него е најсилен антибиотик и превенција за појавата на карцином

Ориганото е една од најпознатите билки од Медитеранот и централна Азија со многу лековити својства. Тоа е лековита...
Вести

Какафонија во владеачката партија: СДСМ вели Атанасов го фати метла, Заев вели дека си поднел оставка бидејќи не го направиле министер за образование

Вистинска какафонија се случува во владеачката партија СДСМ по оставката на заменик министерот за образование...
Вести

„Криминалната дружина на Заев сака да располага со парите на граѓаните- тој потврди дека метлата е само маска и козметичка операција“

Од Метлата на Зоран Заев остана само правта која ја кренаа, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Сега Заев се премисли и вели економскиот...