четврток, 20 јуни 2019

Познати

Од кралските детали вредни брдо пари ќе ви се заврти во умот- српската пејачка ги отвори вратите на својот луксузен дом (ФОТО)

Пејачката Катарина Грујиќ не може да замисли ден без своето семејство за кое е многу врзана. Во луксузната семејна...
Вести

Мицкоски: Јас навивам за Вардар, не оправдувам говор на омраза од ниту една група, знаете ли какви преработки имаше една стара македонска песна што се пееше во тетово?

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на телевизија Клан Македонија потенцираше дека...
Вести

Мицкоски: Ние не одбравме да фарбаме и кршиме државен имот како Заев, ние одбравме да помогнеме за добивање датум за преговори зошто нема друга алтернатива

ВМРО-ДПМНЕ е државотворна партијата, иднината на државата е пред се над се. И тоа покрај тоа што можеби ВМРО-ДПМНЕ,...