вторник, 18 јуни 2019

Познати

Кога ќе слушнете како пее се ќе ви стане јасно- Даниел Кајмакоски го покажа помалиот брат кој е копија на пејачот (ФОТО+ВИДЕО)

Популарниот пејач Даниел Кајмакоски периодов е доста активен со настапи во регионот, а со тоа се почесто е редовен...
Вести

До крајот на неделата ни доаѓа уште едно невреме- за време на викендот подгответе се за вистински пекол и највисока температура досега

Времето утре претпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови облачноста ќе се зголеми...
ТВ и Филм

Неговата приказна ќе ве наежи: Ѕвездата од серијата „Чернобил“ со потресна исповест- член од семејството ми почина поради катастрофата

Актерот Алекс Фернс кој овие денови е популарен лик од серијата „Чернобил“ кој глуми работник за ископување...
Вести

Димовски: Да потпишеш Договор и за возврат да добиеш само тапшање и неколку убави зборови од ЕУ, е доволна причина да признаеш промашена стратегија

Пратеникот Илија Димовски на својот Твитер профил објави статус поврзан со одбивањето на Македонија за отпочнување...
Вести

Јаулески: ВМРО-ДПМНЕ со намалувањето на партиципацијата за студентите им овозможи на голем број млади да се запишат на факултет

Во Отвореното студио на телевизија Алфа, вечерва гостуваше претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ,...
Познати

Првата дама на Украина е вљубена во модата, а на Инстаграм е вистинска модна икона- со неа не можат ниту Меланија, ниту Брижит (ФОТО)

Првата дама на Украина Јелена Зеленски е миленичка на нацијата, а веќе три месеци ја извршува функцијата прва...
Вести

Јаулески до Каевски: Младите ќе ви го нанесат најголемиот пораз, бидејќи роднините на Мира Дизел ги вработувате, а висококвалификуван млад кадар го отфрлате и си заминува од државата

Најголемиот пораз на СДСМ ќе му го нанесат младите истакна претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ,...