вторник, 11 јуни 2019

Вести

ШОКАНТНИ ФОТОГРАФИИ: На ЛГБТ собирот во Скопје, им ставале полови органи на христијански светци- Фрчкоски и Унковски во публиката

Припадниците на ЛГБТ, вчера, во склоп на Недела на гордоста, приредија сексуални перформанси во Музејот на современа...
Вести

Илиевски: Постапките за изборот на професори за Адеми, Нухиу и Емрули се незаконски и го прекршуваат законот 135 став 3 од законот за високо образование

Ѓорѓи Илиевски, државниот просветен инспекторат во вечерашното гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа детално...
Македонија

Трипуновски: Николовски да се охрабри да излезе на дуел со мене, а не да ги плаќа своите пулени да ме напаѓаат

Наместо да собере храброст и излезе на тв дуел Љупчо Николовски ги праќа своите пулени да ме напаѓаат и шират невистини. Вистинските...