понеделник, 10 јуни 2019

Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе со иницијатива да работи со владата за добивање на датум за преговори, да не бидат казнети граѓаните поради лошата влада

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма...
Вести

Мицкоски: Да одговори Заев дали постои средба и договор со ДУИ за политичко редефинирање на државата и исцртување на нови граници

Претседателот на ВМРО-ДПМЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата Топ Тема на Телма телевизија...