вторник, 14 мај 2019

Музика

Солзи, неверување и „политика“: Ова се 10-те финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија

Ова се 10-те финалисти кои вечерва се пласираа во финалето кое ќе се одржи во сабота во Тел Авив. 1.Грција 2.Белорусија 3.Србија 4.Кипар 5.Естонија 6.Република...
Познати

Водителката на Евровизија ги надмина границите: Се појави без градник, а камерите пренесоа во живо како едната града и излета од фустанот

Вечерва во Тел Авив се одржува Евровизија, која ја следи речиси половина свет во живо. Една од водителките очигледно...