петок, 10 мај 2019

Познати

Се разликуваат само во храброста- познатата турска актерка која е двојничка на Пријовиќ обожува да се фотографира без градник (ФОТО)

Турската актерка Мине Килиџ секојдневно ја гледаме на малите екрани во Македонија како еден лик од позната турска...
Занимливости

Бесплатниот превоз на пензионерите им донесе бесплатен концерт на патниците: „Подрум одам мајче“директно од ЈСП 65-б (ХИТ ВИДЕО)

На социјалната мрежа Твитер се појави видео на кое се гледа како пензионерите во автобус на ЈСП со бројот 65-б, пеат...
Општини

Здружението „Совест“ побара од премиерот Зоран Заев итна и ефектна одлука за запирање на градбата на минарето на Али Пашината џамија во Охрид

Додека институциите вегетираат во парализа, дивоградбата – минаре на Али Пашината џамија во Охрид, напредува...
Познати

Од секогаш била слаба на спортисти: На 16 години го засакала и сонувала да се омажи за да му роди пет деца, a потоа следувало трагедија

Неодамна на интернет започна да кружи стара видео снимка на која 19 годишната Јелена Карлеуша со срамежлива насмевка...
Познати

Брена мора итно на операција: Од ударот коленото потполно и се расцепило, инјекциите ги примила во живата рана, но не помогнале

Пејачката Лепа Брена во 1992-та година ја повредила својата нога, а според кажувањето на нејзиниот син таа повторно...