четврток, 9 мај 2019

Вести

Силјановска: Европа значи демократија и владеење на правото, почитување на основните човекови права, достоинство, слободата и еднаквоста

Преку својот Фејсбук профил Гордана Силјановска Давкова го честиташе 9-ти мај како Ден на Европа. -Ви го честитам...
Познати

Поубава е од неговиот погодок во 95-та минута: Оваа убавица девет месеци го „дриблала“ јунакот на Тотенхем, а потоа следувало пресврт

Со три гола против Ајакс особено последниот во 95-та минута на Лукас Моура по кој стана вистински херој, Тотенхем...
Фудбал

Законот важи за сите: Полицијата немаше милост кон Бекам возејќи го „Бентлито“, па го казни драконски поради бизарниот прекршок

Дејвид Бекам остана без возачка дозвола на шест месеци откако беше фатен како зборува на мобилен телефон во возење. Бекампрекршокот...
Познати

Сакаше да го сокрие од јавноста, но не успеа- ова е богатиот бизнисмен на Анастасија кој објави провокативна фотографија од плажа (ФОТО)

Ќерката на Цеца Анастасија Ражнатовиќ иако сакаше да ја сокрие својата врска од јавноста и медиумите, нејзиниот...
Познати

Јавноста шокирана од веста за тешката сообраќајка на ќерката на Синан Сакиќ- „Ова можеше да го види и мојата ќерка“ (ФОТО)

Џукица Сакиќ Амзиќ ќерка на покојниот пејач Синан Сакиќ се чувствува одлично, жива и здрава и не доживеала сообраќајна...