среда, 8 мај 2019

Вести

Го прекршил правилото пишувајќи и ги овие зборови на девојката- само неколку минути подоцна жив изгорел, спасувајќи патници од авионот

22- годишниот Маким Мојсиев кој помагал патниците да се евакуираат од пламенот на московскиот аеродром, настрадал...
Познати

Минатата година за влакно и избега победата на Евровизија, но не ги заборави фановите- ќе паднете во транс по Елени топлес на плажа (ФОТО)

На прагот сме на ново издание на Евровизија кое ќе започнува идната недела. Фановите овие денови се присетуваат...
Македонија

Марина Туцаковиќ „мртва пијана“ и го напиша овој голем хит на Цеца- и се јавила во четири часот наутро за да и ги каже познатите стихови

Една од најпознатите текстописци во регионот е токму Марина Туцаковиќ која напишала многу хитови на естрадата,...
Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Едно лице почина, а две се тешко повредени во сообраќајната незгода во близина на граничниот премин Деве Баир

Едно лице почина, а две се здобија со тешки телесни повреди во сообраќајната незгода што се случи попладнево, околу...
Вести

Владата се уште не открива колку не чинеше посетата- во меѓувреме јавноста дозна што ручаше Папата, проба и скромен македонски десерт

Се чека изготвување на деталниот извештај за финансиската конструкција за трошоците кои ги направи Владата за...
Познати

Сите погледи беа насочени во нивните длабоки деколтиња : Сите ја знаете Рада, a ова е нејзината сестра со која неверојатно си личат

Српската пејачка Радмила Манојловиќ во јавноста збоува често за својата сестра Марија, а сега ги изненади своите...