четврток, 2 мај 2019

Вести

Мицкоски од Куманово: На 5 мај ќе се отвори можноста за конечно ставање на крај на СДСМ и политичарите кои ги лажат и манипулираат граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се обрати пред граѓаните во општина Куманово, во кумановската...
Вести

Силјановска за Пендаровски: Смешно е претседател на ДИК кој во 2004 не ги повика граѓаните да излезат на референдум сега да зборува за бојкот

На  дебатата на Канал 5 телевизија професорката Силјановска за Пендаровски вели дека тој како претседател на...