петок, 26 април 2019

Вести

Мицкоски: Власта соочена со пораз веќе започна со заканите, уцени и притисоците, но граѓаните нема да попуштаат- ќе им дојде крајот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Битола, при што се сретна со голем број...
Вести

Силјановска од Куманово: Се повеќе расте поддршката, луѓето се охрабруваат и го најавуваат падот на оваа ненародна влада преку победа на 5. мај

Кандидатот за претседател на државата поддржан од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова, денеска беше во посета...
Вести

„Деспотот е на колена и ни треба победа до која ни недостасуваат само уште неколку чекори- ќе донесеме правда која толку многу и треба на Македонија“

Во вториот круг повторно ќе победиме во Могила. Денес ги посетив жителите на оваа општина каде велат притисоците...
Вести

Мицкоски од Прилеп: Кога Заев ја говореше вистината- тогаш кога велеше дека блескаме или сега кога вели ќе имало метла? И тогаш и сега лаже!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета на Прилеп, при што се сретна со голем број на граѓани. Мицкоски...
Хроника

Во кичевско пронајдена импровизирана лабораторија за одгледување на канабис и апаратура за производство на марихуана

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено...
Вести

Силјановска на средба со жителите на село Бањица: Сите граѓани на Македонија имаат проблеми со сиромаштијата, корупцијата, непотизмот

Денеска кандидатот за претседател на државата проф. Д-р Гордана Силјановска Давкова оствари средба со жителите...