четврток, 18 април 2019

Познати

Имала тешко детство, а мајка и никогаш не сакала да стане пејачка, денес таа е горда на неа- oва е мајката на Сека Алексиќ (ФОТО)

Познатата српска пејачка Сека Алексиќ ретко зборува за своето семејство во јавноста, особено по смртта на нејзиниот...
Вести

Силјановска: Оваа Влада не умее да плива во демократија, умее да плива само во богатство, корупција и криминал додека 40% од граѓаните се борат за живот

Кандидатот за претседател на државата проф. д-р Гордана Силјановска Давкова која се обрати пред граѓаните во Крива...
Вести

Мицкоски: Со поддршка на Силјановска и победа на изборите ќе се отвори вратата за предвремените парламентарни избори во Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Крива...
Вести

Мицкоски од Крива Паланка со повик до народот: Изборот е јасен на 21 април, да се охрабриме зад кутиите и обединиме сите за Силјановска

Доаѓа правдата која што ќе ги порази сите овие неправди кои и ги нанесе на Македонија владата предводена од СДСМ,...
Вести

Силјановска: Додека 40 проценти од граѓаните се борат за живот, луѓе од власта се расфрлаат со коли, мотори, глисери- јас ќе издвојам средства за сиромашните

40 проценти од луѓето во Македонија се борат да преживеат со сиромаштијата. Сиромаштијата денеска после еколошката...
Вести

Мицкоски: Силјановска со својот личен, домашен, но и меѓународен интегритет има јасен план како да се врати правото и правната држава

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Кратово. Мицкоски...
Вести

Силјановска од Кратово: Со владата на СДСМ и Заев граѓаните живеат се посиромашно- доколку станам претседателка ќе бидам првата амбасадорка на сиромашните

Кандидатот за претседател на државата, проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во...
Познати

Кога ќе дознаете колку пари има фрлено за пластични операции срцето ќе ве здоболи: Емина Јаховиќ не штеди за својот изглед (ВИДЕО)

Пејачката Емина Јаховиќ плени со својата убавина каде и да се појави. Таа е на сцената повеќе од 10 години, така...
Општини

ВИДЕО: Се асфалтира каде ќе се стигне- Стравот од пораз ги натера СДСМ и Георгиески да не бираат средства за да дојдат до глас повеќе

Откако година и пол власта на СДСМ и Константин Георгиески ја поминаа во зимски сон и ништо што ветија не остварија,...