среда, 17 април 2019

Вести

Силјановска: Македонија заслужува нешто подобро, заслужува Коалиција за Подобра Македонија, за посреќна Македонија и за Европска Македонија

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на...
Вести

Силјановска: Според Преспанскиот договор ќе треба да избришеме од историските учебници дека Македонците се бореле во граѓанската војна во Грција!

Професорката Гордана Силјановска Давкова на претседателската дебатата на Алсат телевизија истакна дека според...
Вести

Мицкоски: Изборот е јасен за жената која што никогаш не прави компромис со законите и Уставот туку секогаш бескомпромисно ги применува

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Делчево. Мицкоски...
Вести

Сиљановска: Правичната и соодветна застапеност не смее да се однесува само на етничкиот критериум, туку и на лицата со попреченост и родовиот критеруим

Професорката Гордана Сиљановска Давкова во претседателската дебата на телевизија Алсат истакна дека правичната...
Вести

Мицкоски од Делчево го повика народот: филозофијата на Заевизмот „кажувам“, „заборавам“, „негирам“ мора де се порази на 5 мај

Оваа власт единствена трговија која ја имаат направено е онаа со најмилото, со она што пече, што боли, а тоа е нашиот...
Познати

Синот на Аркан од првиот брак објави невидена фотографија со него- како ли ќе реагира синот на Цеца поради овој детаљ (ФОТО)

Жељко Ражнатовиќ Аркан денеска би наполнил 67 години, а по тој повод на својот Инстаграм профил сподели фотографија...
Вести

Силјановска: На 21 април и 5 мај треба изборно да ја делегетимираме власта за да не ја грабнат и претседателската функција во свои раце

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на...