вторник, 16 април 2019

Вести

Мицкоски: Потребен е голем триумф за да можеме овие политички измамници да ги пратиме на темната страна на политичката историја

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Гази Баба. Мицкоски...
Вести

Мицкоски објави скандал: Дојде човек кој ми призна дека се полнеле кутии за време на референдумот, ОЈО знае за ова, а не реагира

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 објави скандал...
Општини

Антикорупциска се слушаме? Во Охрид во сред изборна кампања, СДСМ и Константин за глас повеќе асфалтираат улици во вечерните часови

На само неколку денови од гласањето за градоначалник на Охрид, СДСМ и Константин Георгиески, во доцните вечерни...
Вести

Македонија ќе се искачи на првото место по бројот на ветени, а неотворени затворени базени по глава на жител кои ги вети владата (ВИДЕО)

Сатиричната емисија „Фчерашни Новости“ објави видео скеч во кој вели дека во Неготино ќе се отвора еден од 14-те...
Вести

Мицкоски: Кој ќе убедите дека има правда кога премиерот го ослободува Апелација за поткуп уште првиот ден од кампања, а сите го видоа како бара пари?

Можеби еден од основните мотиви на ВМРО-ДПМНЕ за да поддржи кандидат кој е е истакнат правник и одлуката падна...
Вести

Мицкоски: Јас сум за партнерство со сите, но врз основа на платформа и креирање политики, не поради полтронство или бизнис интереси

На основа на политики, а не на основа на клиентелизам, нам ни треба таква платформа за соработка, рече лидерот на...
Вести

Мицкоски: Никогаш нема да ја користам придавката „Северна“ Македонија, па макар и утре да ми го земат мандатот кој би го добил!

Како политичка партија ние партиципираме во Собранието на државата со новата придавка. Учествуваме во процесите...