петок, 12 април 2019

Вести

„Ја критикував владата на СДСМ кога ја договори референцата ФИРОМ, го критикувам сега и Заев кога го смени името“- Силјановска го матираше Пендаровски

На телевизиската претседателска дебата професорката Сиљановска на прашање на противкандидатот на СДСМ Стево...
Вести

Мицкоски: Да ја земеме државата од овие измамници, од овие криминалци кои што ја запустија домашната економија која што ја понижија државата

Вечерва Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на митинг пред граѓаните од општина Прилеп. Мицкоски...
Вести

Силјановска од Прилеп: Невидена корупција, криминал, клиентелизам, непотизам и Македонија стана најскандалозната земја во Европа

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати пред...
Вести

Силјановска: Пендаровски менува ставови, во 2016 велеше дека е потребен задолжителен референдум! Кога бевте вистинскиот тогаш или сега?

Професорката Гордана Силјановска Давкова на претседателската дебата на МРТ 1, жестоко го критикуваше својот против...
Вести

Силјановска одговори на обвинувањата на Пендаровски: Креаторот на системот на сите владеачки структури од 90тата наваму не може да биде реформатор, вие учествувавте во сите Влади

Во втората претседателска дебата на МРТ1, кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски ја обвини кандидатката од ВМРО-ДПМНЕ...