вторник, 9 април 2019

Вести

Што велеше Пендаровски за промената на името: Јас да потпишам и да речам утре ќе одам јас на избори ќе ве растурам тоа е лага (ВИДЕО)

Пред девет дена започна кампањата за избор на претседател на државата. Кандидат на владејачката СДСМ е Стево Пендаровски...
Економија

Мицкоски: 80% од странските директни инвестиции се реинвестирана добивка на претпријатијата донесени во време на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашната емисија „200“ кажа дека претседателот на Владатa,...
Вести

„Од владата се обидоа да го затскријат скандалот со неинтонирање на химната и постројување на гардата при посетата на Ципрас“

Реалноста е дека на онака помалку комичен начин се обидуваат од владата да го затскријат скандалот со неинтонирање...
Вести

Мицкоски: Неправда е кога на пензионерите ќе им ветите поголеми пензии, а денеска бегате од тоа ветување како ѓавол од темјан

Се перчите со инвестициите што некој пред вас ги донел во Македонија. Неправда е тоа. Неправда е кога на пензионерите...