понеделник, 8 април 2019

Вести

Мицкоски: Ние господа од врхушката на СДСМ нашите согрaѓани ги нарекуваме браќа и сестри, а вие господа од СДСМ како да заборавивте кога ги нарековте стока

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот митинг кој се одржа во Кичево рече дека господата...
Вести

Бетина Рауш од Австриската народна партија гостин на митингот на ВМРО-ДПМНЕ: Гласајте за Силјановска, таа е за правда во Македонија

На денешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ кој се одржа во Кичево приствуваше Бетина Рауш, претседател на политичката академија...
Познати

„Утрешниот ден не ни е загарантиран, затоа живејте денес“: Објавата на славниот актер која го обиколи светот и трогна милиони луѓе

Славниот холивудски актер Кијану Ривс на социјалните мрежи сподели една многу важна животна лекција со неговите...