петок, 5 април 2019

Вести

Бомба од Мицкоски: Заев ми нудеше влез во Влада и министерства за да го прифатам Договорот со Грција, јас го одбив, честа нема цена!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од Битола обелодени дека Заев му нудел влез во Влада и министерства...
Вести

Мицкоски: Неправда е кога Заев од опозиција ветува студентски град, а студентите живеат во супстандардни услови и руинирани домови

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг во Демир Хисар се обрати пред граѓаните и порача...