четврток, 4 април 2019

Вести

Милошоски: Власта се обидува можното недобивање на датум за преговори кое што го насетува да го сподели како одговорност не само нивна туку и на опозицијата

Антонио Милошоски пратеник од редовите на ВМРО ДПМНЕ во вечерашната емисија на ТВ 24 кажа дека власта се обидува...
Вести

Мицкоски со порака од Кочани: Неправдата мора да прекине, граѓаните и Македонија ќе изберат претседател кој ќе донесе правда и правдина

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати пред граѓаните во Кочани на митинг за избор...
Вести

Милошоски: Морам да констатирам дека изјава на Хан е најдобар дипломатски и политички демант на изјавата дадена од премиерот Зaeв дека Македонија може да прославува за безусловен датум за преговори

Во вечерашната емисија на ТВ 24 гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски кој кажа дека...