среда, 27 март 2019

Познати

Не издржа и повторно се зави во црно: Карлеуша го посети гробот на Дивна- кога ќе видите што правеше со сопствените раце ќе се наежите

Пејачката Јелена Карлеуша вчера им се врати на работните обврски и на снимањето на емисијата „Ѕвездите на гранд“...
Познати

Познатиот пејач пред две години со автомобил удри малолетна девојка- денес син му преживеа страшна несреќа во Германија (ФОТО)

Синот на српскиот пејач Халид Муслимовиќ преживеал сообраќајна несреќа во Германија, пишуваат српските медиуми. Енис...
Познати

Гледачите со отворени усти и порачаа смени го стилистот: Јована Јоксимовиќ во утринска програма се појави само по градник на себе (ФОТО)

Српската водителка Јована Јоксимовиќ повторно се најде во центарот на вниманието во Србија откако во утринска...
Економија

Капиталните инвестиции на катастрофално ниско ниво од едвај 4 % – Владата потфрли во своите ветувања дека ќе има инвестициски бум

Капиталните инвестиции се на катастрофално  ниско ниво за месец февруари односно 3, 53 % за 2019 година. Ова се поразителни...