среда, 27 март 2019

Вести

Мицкоски на отворање на нов штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово: Нека остане запишано доаѓа времето кога власта ќе треба да се соочи за сите лажни ветувања

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на Валандово каде беше дел од отворањето на новиот...
Познати

Потресна фотографија на југословенскиот пејач: Се живо погребав- мајка, татко, брат, сестра и ќерка си, Бог сигурно ме чува за на крајот!

Поранешниот тапанар на „Бело дугме“ Милиќ Вукашиновиќ ја шокираше целата јавност откако објави статус кој ги...
Вести

Милески: Фирмите на Заев годишно прават обрт од 300 милиони евра, јас на времето успеав да правам добивка од една солидна плата за мене и уште двајца луѓе

Бизнисменот и активист Роберт Милески на својот Фејсбук профил објави статус каде му честита на Заев по вчерашниот...
Вести

Мицкоски: Во Ново Село Заевизмот го уништува животот на граѓанинот, а земјоделците се изманипулирани, нивниот труд со оваа власт не се цени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во работна посета на Ново Село каде се сретна со граѓаните...
Занимливости

За малку ќе ги прегазеше полицајците со 160км на час: Ја бркале низ цел град, а кога ја запреле објаснувањето ги шокирало (ВИДЕО)

Вистинска филмска потера се одвивала минатиот петок во Кливленд во американската сојузна држава Охајо. Потерата...
Познати

Водителката која сите ја паметите заборави да облече пантолани во градски автобус: „Пантолани заборави, но на време се качив“ (ФОТО)

Водителката Николина Пишек која се прослави преку водењето на реалното музичко шоу „Операција Триумф“ ги остави...
Вести

Мицкоски се сретна со младите на Ново Село: Зборувавме за за катастрофата со која се соочуваат а е наметната од власта, но и за иднината

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се сретна со младите на Ново Село. -Со младите на Ново Село, за...