вторник, 26 март 2019

Вести

Мицкоски до Заев: Кога ја говоревте вистината, лани кога славевте дека сме добиле кандидатски статус, или сега кога велите и дека може нема преговори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го праша премиерот Зоран Заев кога ја има говорено вистината...
Познати

ЌЕ ВЕ ПОЛАЗАТ МОРНИЦИ: Вдовицата на Шабан секојдневно плаче и го повикува пејачот да се врати, а она што го прави секое утро ќе ве наежи

Откако на 17 февруари во сообраќајна несреќа загина кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ семејството е завиено...