четврток, 21 март 2019

Вести

Героски со жестока критика за власта: Решавањето на спорот за името не е оправдување за незадоволителните перформанси на владата на Заев

Новинарот Бранко Героски во своето гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5 телевизија жестоко ја критикуваше...
Вести

Силјановска Давкова: Во Брисел се разговараше за потребата за демократизација и надминување на авторитарните тенденции во Македонија

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за Претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова...