среда, 20 март 2019

Вести

Ѓорчев до Царовска: Добро ќе беше оние 300.000 евра од Фонд за иновации наместо да ги дадете на вашите пријатели, да ги инвестирате во лицата со попреченост

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев на денешната собраниска комисија за труд и социјална политика и порача...
Вести

Мицкоски и Силјановска на средби со европратеници во Брисел: Македонија и граѓаните се во лоша состојба поради лошите политики кои ги спроведува владата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со делегација од ВМРО-ДПМНЕ, заедно со кандидатот за претседател...
Занимливости

Родители внимавајте, секое дете ја носи во џеб: Оваа популарна играчка чини 50 денари, а е полна со штетни хемикалии

Според последните истражувања слајмот најпопуларната играчка помеѓу младите содржи големо количество од хемикалијата...