недела, 17 март 2019

Занимливости

Македонците од Австралија ги пречекаа Грците со „Бисер балкански”: Македонската екипа ја порази грчката „Оаклеј” (ВИДЕО)

Македонците од дијаспората не заборавија од каде доаѓаат, од каде им коренот па така македонската екипа Алтона...
Вести

ВОЗАЧИТЕ ВО ПАНИКА: На комбе со патници му излета тркалото среде Скопје- гумата продолжи да се движи кон пешачки премин (ВИДЕО)

Видео кое се појави пред само неколку минути во групата „Ѕид на сообраќајниот срам“ предизвика гнев и несигурност...