петок, 15 март 2019

Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК ВЕЛЕС: Пред споменикот на Рацин луѓето од власта го бараат гласот на велешани, а истите тие со своите постапки го негираа неговото дело

Вчерашниот настан има само едно име дволичност. Без срам, вчера од пред ова место споменикот на основоположникот...
Познати

Втора трагедија во домот на славниот пејач: Пред три години почина неговата мајка, денес неговата 18 годишна сестра пронајдена мртва! (ФОТО)

Сестрата на пејачот на славната група „One Direction“  Фелисите Томлинсон ненадејно почина на свој 18 години. Станува...