среда, 13 март 2019

Вести

Стаменковска до Илиевска: Врз основа на кој правен пропис се одобруваат нови проекти и се прави ревизија на годишната програма?

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Невенка Стаменковска на денешната собраниска надзорна расправа на која се разговараше...
Вести

Мицкоски: Чесно и достоинствено е да се употребува името Македонија наместо новото име кое го договори Заев, а за кое граѓаните не гласаа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за вестите на телевизија Сител нагласи...
Вести

Мицкоски: Се бориме за јавен обвинител на предлог на опозицијата и поширок опфат на истражувањето на криминалите од деведесетите до денес

Во денешниот дневник на Сител гостуваше Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски кој говореше и за барањето...