недела, 10 март 2019

Вести

Силјановска од Делчево: Не е евроинтеграција да склучите штетен договор за земјата или да донесете закон за употреба на јазиците кој е спротивен на Уставот

Кандидатот за претседател на Република Македонија Професор д-р Гордана Силјановска Давкова денеска оствари средба...
Познати

На нејзинот 61 роденден се појави разголена фотографија: Заводничката позирала само за нивните очи, но сега целиот свет ја гледа

Холивудската актерка Шерон Стоун денеска, на 10 март, полни 61 година. На денот на нејзиниот реденден дел од светските...