сабота, 9 март 2019

Вести

Мицкоски: Мора да се порази Заевизмот за да опстои државата, затоа што со секој поминат ден со оваа власт Македонија ја има се помалку

Остварив средба со жителите на населбата Тетовчанка. Велат Заевизмот е тешкиот живот кој го имаме, одземеното...
Вести

Ѓорѓиевски од Куманово: Решението за ситуацијата е едно- Масовно излегување на избори и гласање за Силјановска, што ќе биде причина за распишување на парламентарни избори за крај на СДСМ

Денеска заедно со членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Божиновски и претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово, Бране...
Вести

Мицкоски: Парите на кои Владата се надеваше во буџетот ги нема, а ги има зголемените даноци кои ја намалуваат добивката на стопанството

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на компанијата Империјал од Брвеница. -Среден...