петок, 8 март 2019

Познати

Колинда штеди пари на облека: Хрватската претседателка повторно стана хит на интернет со оваа гардероба извадена од стар орман (ФОТО)

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ која стана вистински хит на Светското првенство во фудбал...
Вести

Во недела е голем празник: На Прочка никако не заборавајте ова да го имате на трпезата за радост и добро расположение во домот

На 10 март во недела ни доаѓа големиот празник Прочка. На Прочка, според традицијата, помладиот бара прошка од постариот....
Вести

Полицаец во Кочани спротивно на изјавата на Спасовски и Законот за полиција: Добил партиско вработување, па сега му се одолжува на СДСМ

Оливер Спасовски се поочигледно е дека останува глув на укажувањата од граѓаните дека полицајци вршат партиски...